Camlı Kapılardan Çerçeve Nasıl Yapılır?

Evinizi güzelleştirmeye duvarlarınızdan başlamak ister misiniz? O halde doğru yerdesiniz!

Hem en güzel anılarınıza eşlik edecek hem de günlük kıyafet ve aksesuarlarınızı şık bir şekilde taşıyacak bu çerçeveli askılığı siz de çok seveceksiniz! “İyi de nasıl yapacağım” derseniz videomuzu izleyin, bu işler nasıl yapılırmış siz de öğrenin.

Malzemeler:
Çerçeveli kapı
Zımpara mak.
Askılık
Kulp
Dübel
Kereste
Akülü vidalama
Vidalar
Şerit metre
Su terazisi
Kalem
Matkap
Boya
Rulo
Maskeleme bandı

Bir işe nasıl başlarsak öyle gider. Bu yüzden biz titiz başlıyoruz! Kullanacağınız kapının tüm camlarına, boyanmasını engellemek için maskeleme bandı yapıştırarak işe başlayın. Böylece istenmeyen sonuçlardan kurtulmuş olursunuz. Ardından raf olarak kullanacağınız keresteyi kapının uzun tarafına yerleştirin. Kereste üzerinde pürüzler varsa gerekli yerlerini zımparalayarak kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

Monte işlemine akülü vidalama aletini kullanarak başlayın. İşlem bittikten sonra geldik en renkli kısma yani boyamaya! Kapıyı dilediğiniz renge boyayın. Boya kuruduktan sonra eskitme görünümü elde etmek isterseniz boyanan alanları zımpara makinesi ile zımparalayabilirsiniz. Maskeleme bantlarını dikkatlice çıkarın. Askılıkları yerlerine vidalayın. Artık askınız kullanıma hazır! Gururla duvarda duran eserinize bakın, soranlara da bu işler böyle yapılır demeyi unutmayın!

Benzer işler Böyle Yapılır.

Camlı Kapılardan Çerçeve Nasıl Yapılır?

Yorumlar