Beyaz Mutfak Dekorasyonu ile Ferah Alanlar Yaratın

Evlerinde güçlü, modern ve sade bir imaj yaratmak isteyenlerin tercihi olan beyaz mutfak dekorasyon fikirleri aynı zamanda sakin bir yapı sunmasıyla da çokça talep görmektedir. Başlıca beyaz dolaplar, beyaz masalar ve sandalyeler olmak üzere mutfağınız üzerinde gözü yormayan bir dizayn sağlayabilmeniz mümkündür. Beyaz mutfak tasarımları için elde edebileceğiniz bunlar gibi daha birçok mutfak eşyaları Tekzen’de beğeninize sunulmaktadır. Bu ürün modelleri şehir veya kırsal kesimlerde uygulayabileceğiniz çeşitli dekorasyon tercihleri oluşturacaktır. Ayrıca farklı çiçek ürünlerinin de dekor olarak kullanılmasıyla huzuru iç mekânınıza rahatlıkla taşıyabileceksiniz. Mutfaklarınız için dekorasyon fikri oluşturması açısından sizlere pek çok farklı örnek verilebilir. Başlıca modern veya geleneksel olarak da tasarım alternatifleri düşünmek mümkündür. Beyaz mutfak ürünleri ile oldukça minimal ve modern bir şıklık elde edebileceğiniz gibi çeşitli eklemelerle de beyaz mutfak dekorasyonu üzerinde nostaljik bir görünüm kazanabilmek mümkündür. Örneğin mutfağınızda değerlendirebileceğiniz tahta ekmek kutuları, desenli perdeler ve geleneksel mutfak tartıları gibi tamamlayıcı ürünler ile arzu edeceğiniz gibi bir görünüm elde edebilmeniz mümkün olmaktadır. Bugünlerde bir sosyalleşme alanı olarak da bilinen mutfaklar için bir evin ruhu oldukları söylenebilir. Zevkinize ve bütçenize göre aklınızdaki dekorasyonu, Tekzen’den elde edebileceğiniz ürünler ile kolaylıkla sağlayabileceksiniz.


Yemek Yaparken İçiniz Sıkılmasın

Sizlere genel itibariyle modern ve parlak bir opsiyon olarak sunulan beyaz mutfaklar, içerisinde bulunulan mevsimlere göre farklı aksesuarlarla çeşitli şekillerde rahatlıkla dekor edilebilir. Dolayısıyla beyaz mutfak tasarımları ile hiçbir zaman mutfağınızdan sıkılmanız mümkün olmayacaktır. Bu şekilde yılın her günü ve dönemi yemekleri içiniz sıkılmadan yapabileceksiniz. Beyaz tasarımlar sayesinde mutfağınız evinizin odak noktası haline gelecektir. Ayrıca bu renkte elde edilebilecek bir mutfak, mevcut boyutları pek büyük olmasa dahi, olduğundan daha ferah görünecektir. Işığı yansıtması ile ortama bir denge katacaktır. Özellikle de salon ile bitişik olan mutfaklarda beyaz ürünleri değerlendirmek oldukça işlevsel ve göz alıcı alanlar yaratılmasını sağlayacaktır. Beyaz görüntü üzerinde lekeler ve çeşitli tozlar daha rahat görünebileceğinden bu ürünler ile kusursuz bir hijyen elde edebilmeniz de mümkün kılınabilmektedir. Sizler de eğer mutfağınızın havasını değiştirmek isterseniz Tekzen’den elde edebileceğiniz beyaz mutfak tezgahı ve evyeli beyaz mini mutfak ürün modelleri gibi çeşitlerle bu işlemi kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Sizlere estetik açıdan çok fayda kazandıracak olan bu beyaz ürün modelleri, yaratıcı ve yenilikçi özellikleri ile beğeninize sunulmaktadır. Genel itibariyle ahşabın ön plana çıktığı mutfaklarda doğallık ve sıcak bir yuva hissini yakalamak oldukça mümkündür. Bir aile evinde mutfağın alması gereken biçim ve atmosfer bu ürün çeşitleri ile zahmetsizce elde edilebilir.

Renk Seçimleri Duygularımızı Nasıl Etkiliyor?

Arzu edildiği takdirde beyaz mutfak dekorasyonu üzerinde teknoloji, tasarım ve nostaljinin birlikte kusursuz bir uyum içerisinde kullanılabileceği farklı dekorasyon opsiyonları sizlere alternatifler de oluşturacaktır. Bu doğrultuda Tekzen’de bulabileceğiniz her bir ürün modeli hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan beklentilerinizi kolaylıkla karşılayacaktır. Mutfaklarda istenirse nötr renkler ile pastel tonlar bir arada da kullanılabilir, bu sayede hem farklı bir şıklık hem de eşsiz bir konfor sorunsuzca elde edilebilir. Mutfağınızda beyaz rengin ağırlıklı olarak kullanılmasının yanında yan renkler ve çeşitli ilavelerle dekorasyonunuzu tekdüzelikten rahatlıkla kurtarabilirsiniz. Mutfağınızda uygulayacağınız renkleri, soğuk renkler, sıcak renkler veya nötr renkler olarak düşünerek bir tasarım ortaya koymanız gerekir. Renklerin insan üzerinde psikolojik etkileri oldukça güçlüdür. Bu kapsamda öncelikle sıcak renklerden söz edilmesi gerekirse, bunlar; kırmızı, turuncu ve sarı renkler olmaktadır. Beyaz mutfağınız üzerinde bu renklerden çeşitli aksesuarlar ilave bir dekor elde etmek isterseniz, sıcak renklerin iyimserlik, mutluluk ve enerji duygularını uyandırdığını bilmeniz gerekir. Soğuk renkler ise yeşil, mor ve mavidir. Soğuk renklerin daha çok sakinleştirici ve yatıştırıcı bir etkisi bulunmaktadır. Beyaz mutfak masası gibi ürünlerinizin üzerinde sıcak ve soğuk renklerin karışımı olarak sakinlik ve yoğunluk oluşturması bakımından mavi ve kırmızı rengin bir arada kullanılması da oldukça yaygındır. Bu durum yaratıcılığı teşvik etmektedir. Siyah, kahverengi gri, beyaz ve tan renkleri ise nötr renkler olarak karşınıza çıkmaktadır.

Mutfak Masa Takımı Nasıl Seçilmeli?

Mutfaklarınız için masa ve sandalye modelleri seçiminizde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi, mutfağınızın alanınızın masa ile boğulmamasıdır. Dolayısıyla mutfağınızda küçük bir alanınız bulunmaktaysa mümkün mertebe en küçük masa tasarımları tercih edilmelidir. Ayrıca bir başka alternatif ise katlanabilir ve açılabilir tarz masa modelleri olmaktadır. Bu sayede işinizi bitirdikten sonra masanızı küçülterek alanın büyük bir kısmına sahip olabilirsiniz. Tekzen’de hizmetinize sunulan 4 adet beyaz mutfak sandalyesi bulunan beyaz masa takımı modelleri ise her eve uyum sağlayacak ve çok yakışacak benzer ürün çeşitleri olmaktadır. Kısaca bu ürünlerin detaylarından söz edilecek olursa, bu modeller krom kaplama dayanıklı metal ayaklara sahip olup, açılır beyaz yemek masası takımı olarak geçmektedir. Bu masaların kapalı genişlik ölçüsü 110 cm olup, açık genişlik ölçüleri ise 170 cm kadardır. Derinlikleri ise 70 cm ve yükseklikleri de 75 cm olmaktadır. Her mutfak tipi için ideal olan bu beyaz mutfak masası takımları, sizlere oldukça pratik kullanım deneyimleri sunacaklardır. Aileniz ile kahvaltı yaparken kapalı olarak kullanabilir, daha geniş bir grup ile kahvaltı yapmanız esnasında ise büyük genişlikte ayarlama yapabilirsiniz.

Açık Renk Mutfak Dolaplarının Genişliğini Hissedin

Mutfak tasarımları içerisinde en etkili modeller arasında yer alan dolap ürünleri, mutfaklarınızda eşsiz bir düzen sağlayabilmeniz açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Eşyalarınızı depolamanızın yanı sıra dekorasyonu güçlendirecek olan Tekzen’in güvencesiyle sizlere sunulan beyaz mutfak dolabı tasarımları, ister geleneksel isterseniz de modern olmak üzere pek çok farklı seçenekte beğeninize sunulabilmektedir. Düz ve sade yapısından dolayı tercih sebebi olan mutfak dolapları tasarımlarının en büyük özelliği ise her evin yapısı ile uyum sağlayabilmeleridir. Kullanıcısına her açıdan fayda sunan bu tasarımlar bütçenize uygun maliyetlerde elde edebileceğiniz modeller ile sunulmuştur. Ayrıca mutfağınızın hacmine göre uygun bir model bulmanız da hiç zor olmayacaktır. Her bir dolap ürününün iç hacmi sizlere eşsiz bir kullanım olanağı kazandıracaktır. Tekzen’in kategorisinde yer alan standart bir beyaz dolap takımını incelemek gerekirse, birçok ürün grubunun gövdeleri ve üst dolap kapakları beyaz melamin kaplı yonga levhadan imal edilmiştir. Alt dolap kapakları ve rafları ise safir meşe melamin kaplı yonga levhalardan oluşturulmuştur. Bu ürünlerin üst dolaplarının genişliği 100 cm, yükseklikleri 50 cm olmakta olup, harici beyaz raf tasarımları ise 70 cm kadar olmaktadır. Hem raf hem de üst dolapların derinlikleri ise 32 cm olmaktadır. Alt dolapların ölçüleri ise; 180 cm genişlikte, 90 cm yükseklikte ve 60 cm derinliktedir. Bu dolap takımlarının beyaz mutfak dolabı kulpları da bulunmaktadır. Bu ürünler ile oldukça geniş bir depolama alanı elde edeceksiniz.

Mutfak Dekorasyonu İçin Tüm İhtiyaçlar Tekzen'de!

Mutfak dolaplarınız ile mükemmel bir uyum yakalayacak olan alternatif birçok ürün çeşidini de Tekzen’de bulabileceksiniz. Mutfağınızda dolabınızın yanı sıra mobilyalarınızın da bir uyum oluşturması önemlidir. Mutfağınızda bu bütünlüğü elde etmeniz ile estetik görüntüyü zahmetsizce sağlayabileceksiniz. Örneğin ankastre kapaklı beyaz fırın dolabı gibi dolap tasarımları ile beraber diğer mobilyalarınız, sizlere mükemmel mutfak dekorasyon fikirleri kazandıracaktır. Benzeri her bir ürün çeşidi ile tarzınıza uygun şık dekorasyonlar elde edebilmeniz mümkündür. Fırın ve ocak düzeneğinizi üzerine kuracağınız bu dolap tasarımlarının alt bölümlerinde fırın tepsilerinize özel çekmeceler de yer almaktadır. Ayrıca mutfak dekorasyonunuzu güçlendirecek olan bar taburesi gibi ürünler de geniş mutfaklar üzerinde eşsiz bir görünüm elde etmenizi kolaylaştıracaktır. Bu taburelerin ayarlanma özellikleri de bulunmakta olup, masalarınıza ve tezgâhlarınıza göre ayarlama yapılabilir. Özellikle geniş alanı bulunan mutfağınızda bir boşluk kalıyor ise bu ayarlanabilir bar tabureleri rahatlıkla boşluğu dolduracak ve estetik görüntüyü boğmadan dekorasyonunuzu zenginleştirmenize olanak tanıyacaktır. Bir diğer dolap modeli olarak kiler dolapları da mutfaktaki birçok gereçlerinizi de muhafaza etmeniz açısından büyük bir öneme sahiptir. Bunlar gibi daha pek çok alternatif mutfak dekorasyon ürünleri Tekzen bünyesinde hizmetinize sunulmakta olup, her biri de mutfağınızın beyaz dokusu ile oldukça estetik bir uyum oluşturacaktır.


Benzer işler Böyle Yapılır.

Beyaz Mutfak Dekorasyonu ile Ferah Alanlar Yaratın

Yorumlar