Kediler İçin Ağaç Ev Nasıl Yapılır?

Evinizde canınız kadar sevdiğiniz bir kediniz varsa onun için evde harika bir alan yaratabilirsiniz. Videomuzu izleyin, kediler için ağaç ev nasıl yapılırmış öğrenin.

Hadi başlayalım, kediniz için harika bir ağaç ev yapalım. Önce ihtiyacımız olacak malzemeler var. Hasır ip, maket bıçağı, 3 farklı boyda 50 mm çapında PVC boru, halıfleks malzeme, karton kutu, zımba veya yapıştırıcı, daire kesici aparat, makas, mini testere, ahşap malzeme ve şarjlı vidalama aleti.

Önce 2 aynı boy kesilen ahşap parçayı dekupaj aleti ile deliyoruz. Sonra tahtaları halıfleks malzeme ile kaplayıp zımbalıyoruz. PVC borunun gireceği yerleri maket bıçağı yardımıyla dikkatlice kesiyoruz. Boruları mini testere ile keserek kısaltıyoruz. Hasır ipi aralık bırakmadan borulara sarıyoruz.

Aynı boyda kesilen ahşap parçaların arasına hazırlamış olduğumuz hasır ipli boruları dengede kalacak şekilde yerleştiriyoruz. Sonra diğer ahşap alanları irili ufaklı keserek, ağaçlarda olduğu gibi kedinin atlayacağı ve inebileceği mesafelerle 2.katta yeralan hasır ipli boruların üzerine şarjlı vidalama seti yardımıyla ahşaba sabitliyoruz.

Karton kutuda kedinin girip çıkabileceği büyüklükte bir delik açıyoruz. Sonra karton kutunun içini ve dışını halıfleks ile kaplıyoruz. Yuva kısmı olan bu parçayı kedi evinin 2. katına yerleştiriyoruz. İşte bu kadar, kediniz artık bu ahşap evin tadını çıkartabilir.

Benzer işler Böyle Yapılır.

Kediler İçin Ağaç Ev Nasıl Yapılır?

Yorumlar