Bahçe Dekorasyon Fikirleri ve Ateş Kuyusu Yapımı Önerisi

Bahçe Dekorasyon Fikirleri ve Ateş Kuyusu Yapımı Önerisi

Güzel bir bahçeniz var ve nasıl değerlendireceğinizi bilmiyor musunuz? Tekzen, bahçe dekorasyon fikirleri ile sizlere yardımcı olmak için yanınızda.

Apartman önlerinde, yazlıklarda ortak kullanım alanlarında bulunan dekoratif objeler ortama her zaman ayrı bir hava katmaktadır. Kusursuz bir bahçe dekorasyonu için bir birinden yaratıcı fikirler ve dekoratif ürünlere Tekzen kategorilerinden ulaşabilirsiniz. Kalıcı dekorasyonların yanında serin gecelerde keyifli vakit geçirmek için açılan ateş kuyuları geceyi aydınlatırken aynı zamanda keyifli bir atmosfer yaratır. Dışarıda sıcak bir şömine keyfi yaşamanızı sağlayan kuyuların açılması da oldukça kolaydır. Bahçeler doğal haline bırakıldığında da güzel olsa da biçilmiş çimler, sınırlara yerleştirilen ahşap ya da plastik çitler, ahşap parmaklıklı bahçe kapısı ile özel dekore edilmiş evler adeta küçük bir şatoyu andırır. Ayrıca farklı figürlerden oluşan rüzgar gülleri, süsler ve dekoratif taşlar da enerjinizi arttırır. Bunun yanında farklı özellikteki bahçe mobilyaları günün her saati keyifli bir dinlenme mekanı görevi görür. Kahve sohbetlerini eğlenceli hale getiren mobilyalar plastik ya da hasır malzemeden olduğu gibi ahşap sandalye, armut koltuk gibi farklı özellikleriyle de bulunduğu alana zenginlik katar. Bahçe dekorasyon ürünleri yaratıcı tasarımlarıyla hayallerinizdeki bahçeyi yaratmanıza yardımcı olurken özellikle yaz aylarında nefes aldıran alanlar yaratma konusunda başarılıdır. Bahçelerinize farklı bir renk getirecek bahçe mobilyalarına Tekzen üzerinden ulaşabilir beğendiğiniz mobilya modellerinden birine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Sıkıcı Bahçe Düzeninden Uzak Durun

Ufak bir bahçeniz bile olsa üzerinde yetişen bitkiler ortama huzuru getirir. Özellikle bahçe alanı büyükse kullanışlı bir bahçe mobilyası bahçe keyfinize keyif katacaktır. Bahçenin genel havasına uyan mobilyalar, dekoratif süsler ve doğal taşlar da doğal görüntüyü bozmayacak şekilde eklendiğinde alan gece ayrı akşam ayrı bir havaya bürünür. Yürüme alanlarına yerleştirilen karolar yürüme konforu sağlarken muhtelif yerlere asılan çim adam, renkli saksılar, çiçekler gibi ayrıntılar da bahçe dekorasyonuna olan uyumlarıyla dikkat çeker. Özellikle hava karardığında yakılacak bir bahçe meşalesi geceyi nostaljik bir havaya sokarken dekoratif süs havuzu ferahlık vermesinin yanında su sesi ile meditasyon etkisi yaratacaktır. Ortak kullanım alanında yer alan süslemelere apartman sakinleri ile ortak karar verilirken eviniz müstakilse, bu karar sadece sizin inisiyatifinizdedir. Yapılacak tüm bu düzenlemeler ile yaz akşamlarınızı bambaşka bir atmosferde geçirmek sizin elinizde. Birbirinden renkli bahçe dekorasyon malzemeleriyle sizde yaşam alanlarınızı sıkıcı havadan kurtararak renklendirebilirsiniz. 

Bahçe Taşları ile Dekorasyonda Doğallığı Öne Çıkarın

Bahçe dekorasyonlarında doğal taşların özel bir yeri vardır. Süs havuzlarında kullanılabildiği gibi saksı içlerinde ve bahçe kenarlarında kullanıldığında da ortamın enerjisini değiştirir. Dekoratif taş modelleri, farklı renk ve boyutlarıyla dikkat çekerken ayrıca bahçe bitkilerinin diplerinde de dekorasyona katkı sağlar. Farklı boyuttaki modeller keskin tasarımlarının yanında yuvarlak formlarıyla da peyzaj çalışmalarının vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Uzun ömürlü olmaları ve her türlü hava koşuluna dayanıklı olmaları sayesinde sık sık değiştirilmeleri gerekmez. Sadece beyaz rengin dışında, beyaz ve kahverengi ebruli taşlar da doğada bulundukları haliyle bahçelere huzuru getirir. Başka bir taş modeli ise siyah ve gri rengiyle doğal bir görüntü sunar. Farklı taş renklerinin aynı boyutlarda sunulduğu taşlar ise rengarenk görüntüsüyle dikkat çeker. Taşlarla bahçe dekorasyonu yapmak bile başlı başına keyifli bir iştir. Farklı renkteki taşları saksı içlerinde, bitkilerin dibinde ya da bahçenin herhangi bir köşesinde kullanmak sadece ortama renkli bir hava katmakla kalmaz, aynı zamanda taşların rahatlatıcı etkisi herkesi etkisi altına alır. Bahçede geçirilen her dakika, bol oksijen ile rahatlamış bir ruh ve bedene sahip olmanızı sağlar.


Sıcak ve Samimi Sohbetler için Ateş Kuyusu

Bahçeyi dekore etmekle geçirilen zamanın keyfinin yanında dostlarla yapılacak keyifli sohbetler için de bir yer hazırlamak sizi mutlu edecektir. Bu noktada ateş kuyusu akşamları sıcak sohbetler için ideal bir seçenek olacaktır. Akşam serinliğinde ateş kuyusu etrafında toplanan insanların paylaştığı anlar hatıralara kazınırken gündüz de dekoratif görüntüsüyle ortama ayrı bir hava verir. Ateş kuyusu yapımı oldukça kolaydır. Çakılın kazılan alana dökülmesi ve etrafının kiremitler ile örülmesi akşam ateş başında keyifli vakit geçirmeye değecek bir uğraştır. 1 metre 50 cm derinliğine kazılacak kuyunun yanlarının duvar şeklinde örülmesinin yanında üzeri de kiremitlerle kaplandığından oldukça güvenli bir alan oluşur. Etrafına yerleştirilen sandalyeler ya da bahçe takımı hem sıcak hem de konforlu vakit geçirmenizi garantiler. Evlerdeki şömineleri açık alana taşımayı başaran ateş kuyuları sizlere açık havada bahçe konforunda kamp ateşi yakmış hissi verecektir. Özellikle serin yaz akşamlarının keyifli eğlencesi haline geldiği için fazla aktivitesi olmayan yazlık mekanların önemli eğlenceleri arasında yer alır. Sıcak ve samimi sohbetlerin ana kahramanlarından olan ateş kuyuları ile ilgili detaylı bilgiye "Bahçeye ateş kuyusu nasıl açılır?" videomuz üzerinden ulaşabilir ve hayallerinizdeki ateş kuyusuna videomuzu izleyerek siz de sahip olabilirsiniz.


Bahçe Dekorasyon Ürünlerini Neye Göre Seçmeliyim?

Bahçeniz var ve dekore etmek istiyorsanız öncelikle konsepte karar vermeniz sizin için daha kolay olur. Hem kış hem de yazın kullanacağınız tek bir bahçeniz varsa bahçe dekorasyonu bu doğrultuda planlanmalıdır. Bunun yanında bahçenin ölçüsü de seçilecek çiçek ve mobilyalar ile birlikte kullanılacak dekoratif ürünlerin de belirlenmesinde önemlidir. Bahçe deyince akla yeşil gelir. Yeşilin her tonu bulunduğu ortama huzur verir. Zemini tamamen çimden oluşturmak bir tercih olmasının yanı sıra ara ara kullanılacak farklı renkteki taşlar da enerjisi ve görüntüsüyle dekorasyonu besler. Bunun yanında bahçenin boyutuna göre tercih edilen saksı ve çiçekler de gerek görselleriyle gerekse kokularıyla ortama nefes aldırır. Büyük küçük her alana uygun tercih edebileceğiniz bahçe mobilyaları sevdiklerinizle birlikte kahve içebileceğiniz keyifli bir alan yaratmanıza yardımcı olur. Dekorasyonun önemli parçalarından biri olan bahçe aydınlatması rahatlama duygusu yaratması için genellikle biraz loştur. Farklı renkte LED ışıkların kullanılması da ortama gizemli bir hava katar. 

Tekzen 'in bahçe dekorasyon malzeme kategorisi zengin ürün portföyüyle hayallerinizdeki yaşam alanlarını yaratmanıza yardımcı olur. Bahçe deyince akla ilk olarak yaz ve bahar ayları gelse de kış bahçelerinin de tadı başka olur. Bahçenizi hem yaz hem de kış bahçesi olarak kullanabilmeniz ufak revizyonlarla mümkündür. Yürüme alanlarına yerleştirebileceğiniz karolar dayanıklı yapılarıyla her mevsim formunu korurken saksı kenarlarında ve bitkilerin dibinde kullanacağınız farklı renk ve boyuttaki taşlar ile alana görsel bir estetik katabilirsiniz. Ayrıca balkonlara ve ağaç dallarına asılabilecek süsler, uygun yerlere yerleştirilecek büyük biblolar da konseptinize uygun seçebileceğiniz ürünler arasında yer alır. Ayrıca ahşap ve plastik bahçe çitleri, bambu destek çubukları ve ahşap seperatörler de farklı alanlar yaratmanıza yardımcı olur. Uğur böceği, kuş, arı figürlerinden oluşan süsleri bitkilerinizin arasına yerleştirdiğinizde oldukça dekoratif durur. Rüzgar gülleri, meşale gibi süslerle ortama renk katmayı denemeye ne dersiniz? Bunun yanına ateş kuyusu açmak isterseniz kazma ve kürek gerekli kuyuyu kazmanıza destek olurken, çakıl taşı ve kiremitle dilediğiniz boyutta bir kuyuyu tamamlayarak serin yaz akşamlarında ateş başında vakit geçirmenin tadına varabilirsiniz. Tekzen bahçe süslerinden kazma ve kürek setleri gibi alet takımlarına kadar bahçe kategorisinde sunduğu zengin ürün portföyü ile sizleri bekliyor.


Benzer işler Böyle Yapılır.

Bahçe Dekorasyon Fikirleri ve Ateş Kuyusu Yapımı Önerisi

Yorumlar