Dekoratif Mumlarla Ortamın Enerjisini Değiştirin!

Dekoratif Mumlarla Ortamın Enerjisini Değiştirin!

Mumlar yakıldığında yaydığı ışık, etrafa saçtığı kokusu ve görüntüsü ile bulunduğu her yerin çok daha şık ve etkileyici görünmesine katkıda bulunmaktadır. Özel günlerde, akşam yemeklerinde, yaz bahçelerinde, kış bahçelerinde ve hatta banyolarda dahi mumlar tercih edilerek ortama dinginlik katan ,huzur veren bir ambiyans yaratabilirsiniz.

Dekor ürünleri, son zamanlarda her alanda ve mekânda tercih edilen olmazsa olmaz dekorasyon eşyaları arasında yer almaktadır. Her daim sevilen ve farklı tarzları ile her mekana uyum sağlayan, modası asla geçmeyen mumlarda dekoratif ürünlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Mumlar kokuları, dokuları ve boyutları ile son derece farklı görünümler sunmaktadır. Çeşitli esanslar ile elde edilen kokulu mumlar yakıldığında ortamın havasını değiştirerek kokusuyla ortamdaki herkesi etkisi altına almaktadır. Dekoratif mum ürünleri çeşitli renk seçenekleri ile hem dekora yardımcı olur hem de mis kokulu bir ortam yaratır. Mekanın ruhuna göre tercih edeceğiniz mumları dekora uygun bir mumluk ile kullanmanız doğrultusunda etkileyici bir görünüm elde edersiniz. Dekoratif mumluk modelleri tüketici tercihlerine göre çeşitli ebatlarda ve modellerde dizayn edilmiştir. Tarzları ile fark yaratan mumlar küçük bir aksesuar olmaktan çıkıp adeta ortamı bambaşka hale getirmektedir. Şık bir görünüm elde etmek için doğru mumun doğru mumluk ile bir araya getirilmesi çok önemlidir. Mumlar yakıldığında yaydığı ışık, etrafa saçtığı kokusu ve görüntüsü ile bulunduğu her yerin çok daha şık ve etkileyici görünmesine katkıda bulunmaktadır. 


Mumlarla Ortamın Ambiyansını Değiştirin

Her nerede tercih ederseniz edin dekoratif mumlar kullanıldığı yere farklı bir hava katmaktadır. Mumlar sayesinde mekan hem daha şık hem de daha romantik hale gelmektedir. Özel günlerde, akşam yemeklerinde, yaz bahçelerinde, kış bahçelerinde ve hatta banyolarda dahi mumlar tercih edilerek ortama dinginlik katan ,huzur veren bir ambiyans yaratabilirsiniz. Mumlar hafif aydınlatan ürünler olarak zihni ve bedeni dinlendirmektedir. Özellikle akşamları mumların dinginlik veren loş aydınlatmasından yararlanarak keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda görsel algısı ve kokusu ile her yeri güzelleştiren mumlar, kişilerin karakteristik özelliklerini de yansıtır.Tarzınıza ve zevkinize en uygun kokuyu tercih ederken sakinleştirici ve yatıştırıcı bir etkiye sahip olmasına özen gösterin. Mumlar güzel kokuları ile ortamdaki kötü enerjiyi uzaklaştır ve size huzur verir. Dekoratif mumların bazı kokuları özellikle meditasyon ya da yoga gibi ruhu dinlendirici aktiviteler yapılırken de kullanılmakta olup aktivitenin daha da etkili hale gelmesi sağlanmaktadır.


Dekoratif Mumluk Nerelerde Kullanılır?

Dekoratif mumluklar yarattıkları ambians dolayısı ile pekçok mekanda tercih edilir. Özellikle romantik bir akşam yemeği sofrasında, evlerinizin hollerinde, banyolarınızda, yaz ve kış bahçelerinizde , yatak odalarınızda, salonunuzda konumlandırabileceğiniz en etkileyici aksesuarlardandır. Mumlar doğru mumluk ile kombine edildikten sonra konumlandırıldıkları alanda aydınlatma işlevinin yanı sıra ortama kattıkları mistik hava ve muhteşem görüntüleri ile ortama pozitif bir enerji vermektedir. Mum ışığının verdiği dinlendirici ve romantik etki ile çok daha keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kalabalık aile yemeklerinde de masanızda kullanacağınız mumlar masanızda çok daha şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Aile sofralarında az yer kaplayan şamdan gibi çokça mumun sığdığı modelleri tercih edebilirsiniz. Kullanıldığı her ortamı güzelleştiren mumları dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

 

Dekoratif Mumluk Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Dekorun büyük bir parçası olan mumlar ve mumluklar evlerde de kolaylıkla yapılabilmektedir. Hem yapımı kolay hem de çok şık duran bu mumluklar yaşam alanınızın ruhunu da değiştirmektedir. Evde mumluk yapımı için birkaç uyumlu malzemeyi bir araya getirmeniz yeterli olacaktır. Kendi yaptığınız kokusunu rengini ve dokusunu kendi belirlediğiniz mumlar ve mumluklar sayesinde hem manevi değeri olan hem de tamamen size özgü mumlar ve mumluklar yapabilirsiniz. Böylelikle hem özgün hem de zevkli bir tasarıma sahip olabilirsiniz. Evde mumluk yaparken tasarlayacağız mumluğu üzerinde kullanacağınız küçük malzemeleri ve ufak detayları dilediğiniz şekilde seçebilirsiniz. Deniz ve doğayı andıran bir mumluk için deniz kabuklarından yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra hasır iplerle çok doğal görünümlü bir mumluk ve kuru limon dilimleri ,tarçın çubuklarından faydalanarak daha aromatik ve organik bir mumluk dizayn edebilirsiniz.

Evde Dekoratif Mumluk Nasıl Yapılır?

“Dekoratif mumluk nasıl yapılır?” sorusunun çokça farklı cevabı bulunmaktadır. Her daim beğenilen ve son zamanlarda da popülerliği hayli artmış olan Kendin Yap-DIY (Do It Yourself) tasarımlar çokça ilgi odağı haline gelmiştir. Kendi mumluğunuzu dizayn etmek için öncelikle kullanacağınız tüm malzemeleri düz bir zemin üzerine seriniz. Burada dekoratif taşlardan, kurdelelerden, hasır iplerden ve daha birçok farklı materyalden faydalanabilirsiniz. Bir fanus şeklinde mumluk tasarlamak için evde bulunan boş bir kavanoz dahi kullanabilirsiniz. İyice temizlenen ve tozu alınan kavanozun içerisinde kavanozun çapına uygun boyutta mum kullanarak ışıklandırma bölümünü tamamlayabilirsiniz. Sıra süslemesine geldiğinde bu noktada dekoratif taşların doğal görünümünden yararlanmak için mumun etrafına yerleştiriniz. Dilerseniz renkli taşlar ya da boncuklar kullanabilirsiniz. Bir sonraki aşamada hazırladığınız kavanozlarınızı saksı tabaklarına oturtun. Saksı tabaklarında kalan boş kısımları da dekoratif taş ile doldurun. Fileleri yayarak içlerine kavanozları yerleştirin. İşte dekoratif mumluğunuz hazır!  Filenin üst kısmını birleştirerek bahçenizdeki ağaca, balkonunuza ya da evinizin bir köşesinde konumlandırarak ortamın havasını değiştirebilirsiniz.


Harika Tasarımlar yaratın!

Kendi yaratıcılığınızı ortaya koyacağınız harika mumluklar için bir çok üründen faydalanabilirsiniz. Cam fanuslar, kavanozlar, kuru ağaç dalları, halat ipleri, deniz kabukları, çakıl taşları, kuru limon, portakal dilimleri, çubuk tarçınlar, kurumuş ağaç yaprakları, kozalaklar, Pazar filesi gibi herkes tarafından kolaylıkla erişilebilecek malzemeler ile sıra dışı ve oldukça doğal görünümlü mumluklar elde edebilirsiniz. Bir zamanlar çorba servis etiğiniz bir kepçe, üzerinde ekmek kestiğiniz ağaç bir ekmek tahtası ufak dokunuşlar sayesinde artık sizin yeni bir dekorasyon objeniz olabilir. Hayal gücünüzü sınırlandırmayın. Özellikle günümüzde çokça rağbet gören eski otantik parçalar ufak dokunuşlarla çok değerli dekorasyon objeleri olarak evlerde, cafe ve restoranlarda sergilenmektedir. Şimdi sizde kendi tasarımınızı ortaya koymak için yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayın! Benzer işler Böyle Yapılır.

Dekoratif Mumlarla Ortamın Enerjisini Değiştirin!

Yorumlar