Her Mutfakta Olması Gereken Mini Ustalar

Her Mutfakta Olması Gereken Mini Ustalar

Her mutfakta mutlaka bulunması gereken kendileri küçük fakat işlevleri oldukça büyük olan mini mutfak yardımcılar sayesinde zamanınızı oldukça ekonomik fiyatlar ile kazanmanız mümkündür.

Herkesin mutfağında görünmez mini yardımcıları vardır. Mutfakta olmazsa olmaz diyebileceğimiz herkesin kesinlikle işine yarayacağı belli başlı bazı ürünler vardır. Mutfak gereçleri, yiyecekleri sunum ve hazırlık aşamasında kişiye kolaylık sağlayan ve zaman kazandıran mini ustalardan oluşmaktadır. Yemek hazırlama aşamasında mutfakta uzun sürede yapılabilecek işlemleri oldukça kısa süreye indirerek kişinin harcadığı zamandan tasarruf etmesine ve istediği sonuca daha hızlı varmasına olanak sağlar. Her mutfakta mutlaka bulunması gereken 5 mutfak gerecinden size bahsetmek isteriz. Tekzen'de bulabileceğiniz kendileri mini fakat işlevleri oldukça büyük bu yardımcılar sayesinde zamanınızı oldukça ekonomik fiyatlar ile kazanmanız mümkündür.

Sebze Soyacağı

Hem yemekte hem de salatada olmak üzere çok fazla alanda sebze ile karşılaşmak mümkündür. Patlıcan, salatalık, kabak gibi birçok sebzeyi soymaya yarayan sebze soyacağı modelleri, mutfakta kişilerin oldukça fazla vakit kazanması için kesinlikle olması gereken ürünlerden biridir. Bıçakla soyulduğunda soyulma işleminin oldukça fazla vakit aldığı ve kabuğunun yanı sıra, bazı zamanlar sebzenin yenilecek kısımlarının da kopartılabildiği bilinen ve oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Tekzen, herkesin kendi rahat ettiği sebze soyacağına sahip olması için birçok modeli piyasaya sunmaktadır. Bıçak şeklinde tasarlanan sebze soyacakları gibi oval şeklinde daha büyük modeller de mevcuttur. Sebzeyi soymaya yarayan bu soyacak modelleri aynı zamanda meyveler için de kullanılmaktadır. Kivi, elma gibi meyvelerin kabuklarını soymak; bıçaklar ile oldukça zor olduğu için sebze soyacakları en büyük yardımcınız olacaktır. Meyve yemeyi seven ama kabuklarını soymaya üşenenler için birebir çözüm olarak; sebze soyacakları gösterilebilir. Bu sebze soyacaklarının soyma kısmı yalnızca kabuğa odaklı olduğu için, ürünün boyutunu ve kullanışlılığını azaltmaz. Tekzen mutfak gereçleri arasından, kesinlikle almanız gereken ürünlerden biri; pratikliğinden dolayı sebze soyacağıdır.

Et Döveceği

Her etin kalınlığı, bekletilme şekli ve pişme süresi aynı değildir. Tekzen ile ulaşabileceğiniz et döveceği sayesinde, etlerinizi kolayca ve en doğru şekilde istediğiniz kalınlığa geçirmeniz mümkündür. Biftek, şnitzel gibi yemeklerin etlerinin dövülmesi, yemeklere daha güzel bir tat vermektedir. Kırmızı et için de tavuk eti için de bu et döveceği seçeneği kullanılabilir. Yavaş yavaş yapılması gereken bu işlem ile etinizin oldukça sakin bir şekilde istediğiniz kalınlığa geldiğini görmeniz mümkündür. İstenilen kalınlığa ulaşılmanın yanı sıra etin daha sakin, daha yumuşak bir hal alması için dövme işlemi oldukça gereklidir. Bu et dövecekleri, etin her yerine aynı baskıyı yaydığı için et eşit olarak yumuşar ve maksimum tada ulaşmanıza olanak sağlar. Tutulan kısmın oldukça konforlu bir şekilde tasarlanmasından dolayı et dövme işlemi gerçekleşirken ellerinizde herhangi bir tahrip olma durumu söz konusu olmamaktadır. Oldukça ekonomik fiyat seçeneği ile piyasaya sunulan bu ürün ile kendinizi yormadan, pratik bir şekilde etlerinizi istenilen kıvama getirebilirsiniz. Tekzen ile ulaşabileceğiniz ve paslanmaz çelik ile üretilen et döveceği modelleri, oldukça uzun yıllar kullanımı mümkün olan ürünlerden biridir. Kolay temizlenir ve kullandığınız yıllar boyunca oldukça hijyenik şekilde kullanmanıza olanak sağlar.

Hamur Kesici

Mutfağın olmazsa olmaz ürünlerinden biri olan hamur için her mutfağa yardım lazımdır. Hamur açma işleminin yanı sıra, hamurları yemek için istenilen boyuta getirmek de çok kolay bir işlem değildir. Hamur kesici seçenekleri sayesinde, hamurları kolay bir şekilde istenilen boyuta getirmek mümkündür. Mantı, poğaça, hamur kızartması gibi çok sevilen hamur işlerini de yapmak bu hamur kesici modelleri sayesinde çok daha kolay olacaktır. Hamuru açtıktan sonra kesmek; çok fazla zaman kazandırmaktadır. Genellikle metal olan bu hamur kesicileri, hamurun yapışmaması için gerekli hammaddeler ile üretilmektedir. Özellikle aynı boyutta hamur kızartması ve mantı yapmak isteyenler için oldukça kurtarıcı ve pratik bir ürün olan bu hamur kesiciler, minimal tasarımları ve konforlu kullanımları ile kullanıcıların oldukça beğenisini kazanmaktadırlar. Elle yıkanılan ve uzun yıllar kullanımı mümkün olan hamur kesici ürünler, Tekzen sayesinde oldukça ekonomik seçeneklerle sizlere sunulmaktadır. Hamurları istenilen boyuta getirmenin yanı sıra, bazı hamur kesici seçenekleri ile yapılacak yemekleri renklendirmek de mümkündür. Buna örnek olarak kurabiyeler verilebilir. Kalp şeklinde olan hamur kesici ürünlerle, kurabiyelerinizi kalp şeklinde yapmanız çok daha kolay olacaktır. Tekzen ile ulaşabileceğiniz bu pratik mutfak ürünleri seçeneklerinin hepsi, mutfakta daha hızlı olmanız ve daha kusursuz ürün sunmanız için en büyük yardımcılarınız olacaktır.

Mutfak Makası

Mutfakta çok kullanılan ve çok çabuk biten ürünlerden birkaçı ambalaj şeklinde satılmaktadır. Baharatlar, baklagiller, hazır çorbalar, ıvır zıvırlar buna örnek olarak gösterilebilir. Bu ürünlerin nasıl açıldığı, düşünüldüğünden çok daha önemli bir ayrıntıdır. Yanlış açılan ürünlerin paketinde muhafaza edilmesi oldukça zor bir hal alabilir veya yanlış açılan ürünlerin etrafa saçılması oldukça olası bir ihtimaldir. Mutfak makası ile kolaylıkla, pratik bir şekilde açabileceğiniz bu ambalajlar ile yaşanılabilecek bütün olumsuzlukların önüne geçmiş olursunuz. Krema gibi yemekte o an koymanız gereken ve açmayı unuttuğunuz veya açmayı başaramadığınız ürünler için mutfak makası adeta kurtarıcı olacaktır. Ürünleri açmanın pratik bir yolunu sunmasının yanı sıra mutfak için üretilen makaslar, taze baharatların doğranması açısından da oldukça başarılı ürünlerdir. Bunun yanı sıra salatalık gibi bazı sebzelerin uç kısımlarını kesme konusunda da mutfak makasları, çoğu üründen daha pratik bir seçenek olacaktır. Sebzelerde kullanılmasının dışında, et ve tavuk ayırma işlemleri için de kimi zaman mutfak makasları tercih edilir. Aynı şekilde elinizde hamur kesici yoksa veya hamur kesici kullanmayı tercih etmiyorsanız, mutfak makası ile yufkanın veya hamurun belirli bir kısmını kesmek mümkündür.

Sarımsak Ezici

Bazı gıdalar, ellerde işlem yapıldığında oldukça kalıcı ve hoş olmayan kokular bırakmaktadır. Sarımsak ve soğan, bilindiği gibi bu gıdaların başında gelmektedir. Sarımsaklı yoğurt, cacık gibi yiyecekleri yaparken sarımsağı en ince şekilde kesmek gerekir. El ile uzun uğraşlar, göz yaşarmaları ve kalıcı koku ile kesilen bu sarımsaklar, sarımsak kesici sayesinde oldukça kısa sürede, göz yaşarması ve kalıcı koku olmadan en ince şekilde kesilir. Yemeklere de ezilerek katılması gereken sarımsaklar, sarımsak ezici seçenekleri sayesinde ağza gelmeden tadını yemeklerden hissettirir. Vurularak sarımsağı ezen sarımsak ezicilerin yanı sıra beyaz bir ürüne konulup çevrilerek ezilen veya metal bir ürüne konulup sıkıştırılarak ezilen sarımsaklar da mevcuttur. Kişinin kendi istediği şekilde, sarımsakları ezmek için farklı alet seçme şansı bulunmaktadır. Kullanım kolaylığına sahip bu sarımsak ezicilerin temizliği konusunda dikkat edilmesi gerekmektedir. Sarımsak ezildiği gibi ürünler temizlenirse, sarımsağın kuruma ihtimali ortadan kaldırılır ve ürünün temizleme işlemi kolaylaşır. Böylelikle Tekzen ile sahip olduğunuz sarımsak ezici seçeneklerini, uzun yıllar en temiz şekilde kullanmanız mümkün olur. Her mutfakta kesinlikle olması gereken bu 5 ürünün yanı sıra, Tekzen ile sahip olabileceğiniz daha fazla mutfak gereçleri için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Benzer işler Böyle Yapılır.

Her Mutfakta Olması Gereken Mini Ustalar

Yorumlar