Home Office Çalışmanıza Eşlik Edecek Kıyafet Askısından Laptop Sehpası Nasıl Yapılır?

Home Office Çalışmanıza Eşlik Edecek Kıyafet Askısından Laptop Sehpası Nasıl Yapılır?

Sosyal medyada gezintiye çıktığınızda, film izlediğinizde veya çalışma sürecinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz laptop sehpası konforunu siz de deneyimleyebilirsiniz.

Kıyafet Askısından Laptop Sehpası Nasıl Yapılır?

Gününüzün önemli bir bölümünü bilgisayar başında geçirirken konforlu bir ofis ortamı oluşturmak zorlayıcı olabilir. Bu nedenle ahşap askılarınızı değerlendirerek Tekzen formülüyle konforlu bir laptop sehpası tasarlayabilirsiniz. Sosyal medyada gezintiye çıktığınızda, film izlediğinizde veya çalışma sürecinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz laptop sehpası konforunu siz de deneyimleyebilirsiniz. Evlerde kolaylıkla bulunabilen malzemelerle uygulayabileceğiniz bu yöntem için ilk olarak askınızı çalışma tezgahına sabitleyip metal kısımları testere ile kesmelisiniz. Ardından kereste parçası üzerine yapıştırıcı sürün ve şerit metre kullanarak hizalayıp kereste parçalarını tablanın üzerine yapıştırın. 2 adet ahşap giysi askısını birbirine çapraz olacak şekilde yapıştırdıktan sonra bu askıları kereste parçasına monte edin. Oldukça basit bir süreç sonunda siz de kendi yarattığınız sehpanın tadını çıkarın!

Laptop Sehpası Yapımı İçin Gerekli Malzemeler 

Evlerde bulundurulan farklı işlevlere sahip mobilyalar arasında belki en değerlileri kişinin kendi emeği ile ürettikleridir. Siz de ev dekorasyonu alanına kendinizden bir parça katmak için rahatlıkla izleyebileceğiniz birkaç basit yönetimin yanı sıra kullanacağınız malzemelere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Halihazırda evinizde de bulunabilecek bu materyalleri;

 • Kereste,
 • Kıyafet askısı
 • Akülü vidalama
 • Çıta
 • Vida
 • Boya
 • Zımpara
 • Şerit metre
 • Boya rulo
 • Mengene
 • Tutkal
 • Testere olarak sıralayabiliriz.

Bütün bu malzemelerle gerekli işlemleri tamamladıktan sonra dizüstü bilgisayarınızı sehpanızın üzerine yerleştirin ve kahvenizi yudumlayarak çalışmanın keyfini sürün.

Laptop Sehpası Kullanım Alanları

Evinizde veya ofis ortamınızda çalıştığınız alanları çok daha kullanışlı bir hale getirebilmeniz için laptop sehpanızı aynı zamanda diz üstü sehpası olarak da kullanabilirsiniz. Diz üstü sehpanızı Home office çalışma sisteminizi daha kullanışlı hale getirebilmek veya kullanım dışı zamanlarda da mum, çiçek veya biblo gibi çeşitli objeleri kullanarak şık dekorlar oluşturabilmek için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Laptop Sehpası Yapımı İçin Püf Noktalar

Mükemmel bir mobilya yapımı için bu süreçte belli aşamalara özellikle dikkat etmeniz gerekir.

 •  Laptop sehpası yaparken ilk aşama olan mengeneyle sabitleme işlemini son derece dikkatli ve sağlam bir şekilde yapmanız gerekiyor.
 • Daha sonra askınızın metal bölümünü el aletleri içerisinden testere yardımıyla dikkatli bir şekilde keserek yapılış aşamasına geçebilirsiniz.
 • Sehpanızın sağlam olması ve askınızın sağlıklı bir şekilde tutabilmesi kritik bir önem taşırken, kereste parçası üzerine hızlı yapıştırıcı kullanmanız gerekiyor. Hızlı yapıştırıcıları sehpanızın estetik görünümünü bozmayacak şekilde sürdükten sonra bir şerit metre yardımıyla hizalı bir biçimde kereste parçasını tablaya yapıştırmalısınız. Kereste parçasını düz bir şekilde yapıştırmanız halinde sehpanızın eğimi sağa veya sola doğru yatabileceğinden dizüstü bilgisayarınız ufak bir sarsıntıda yere düşebilir.

 • Askılarınızı çapraz bir biçimde yapıştırdıktan sonra bir süre yapıştırıcının kurumasını bekleyerek sehpanızı kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.El Yapımı Sehpanıza Alternatif Kullanım Alanları

Askı kullanarak dizayn ettiğiniz laptop sehpanızı yalnızca dizüstü bilgisayarınızı yerleştirmek için değil kitap okumalarınıza eşlik eden çayınızı, kahvenizi koyabileceğiniz bir sehpa olarak da kullanabilirsiniz.
Tek başınıza ya da misafirlerinizle birlikte film izlerken de oldukça işinize yarayacak laptop sehpası kolay taşınabilmesi ve konumlandırılabilmesi ile evinizin her odasında ihtiyaç duyabileceğiniz işlevsel bir ev eşyası olacaktır.

Tüm bunların yanı sıra bahçede, balkonda ya da salonda konforlu çalışma ortamınızın en önemli parçası olmakla kalmayıp üzerine yerleştirebileceğiniz mumlar ve çiçekler sayesinde bulunduğu mekana benzersiz bir görünüm sunarken fazlalık olduğunu düşündüğünüz anda rahatlıkla kaldırabilir, ortamda daha fazla alan yaratabilirsiniz. 

Benzer işler Böyle Yapılır.

Home Office Çalışmanıza Eşlik Edecek Kıyafet Askısından Laptop Sehpası Nasıl Yapılır?

Yorumlar