Keyifli Bir Piknik İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Keyifli Bir Piknik İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Eksiksiz bir piknik deneyimi için öncelikle kendinize bir piknik malzemeleri listesi hazırlamanızı tavsiye ederiz. Bu sayede kafanızda oluşabilecek soru işaretlerinin önüne geçerek gerekli malzemeleri alıp almadığınızı kolaylıkla teyit edebilirsiniz. ihtiyacınız olacak ürünler listesine gelin birlikte göz atalım!

Birçok kültürde sevilen bir aktivite olan piknik faaliyetleri, her yaştan insan için eşsiz keyifler sunan bir etkinliktir. Özellikle de havaların ısınması ile herkesin kendisini doğaya bırakmak istediği zamanlarda pikniğe çıkmak, yoğun ve stresli yaşam içerisinde insanın deşarj olması açısından oldukça önemli bir etkinliktir. Doğa içerisinde sevdiğiniz insanlar ile beraber hem ziyafet çektiğiniz hem de oyunlar oynadığınız bu etkinliklerde sizlere eşlik edecek olmazsa olmaz diyebileceğimiz birçok malzemeden başlıcaları; mangallar, küçük tüpler, piknik örtüsü ve tüketilecek çeşitli gıdalar olarak belirtilebilir. Ayrıca çeşitli oyunlar oynanabilmesi açısından top ve benzeri birçok malzemeyi de yanınızda bulundurmanızda fayda vardır. Piknikte yiyeceğiniz ürünleri hazırlayabilmeniz açısından bıçak, çatal, kesme tahtası ve benzeri birçok aparatı hazırlamış ve her şeyi eksiksiz olarak düşünmüş olmanız gerekir. Mangalınız için ızgaralık, maşa, yanınızda kömür, çıra ve çakmak gibi yakmada kullanabileceğiniz bir araç, ayrıca herkesin zevkine göre çeşitli içecekleri de hazır ettiğinizden emin olmalısınız. Dilerseniz bu kapsamda kendinize bir piknik malzemeleri listesi de hazırlayabilir, bu sayede gerekli malzemeleri aldığınızı kolaylıkla teyit edebilirsiniz.


En Gerekli Piknik Malzemeleri Listesi

Hafta sonunuzu piknik faaliyetiniz ile keyifli geçirebilmeniz açısından yanınızda olması gereken malzemeleri önceden arabanızın bagajında hazır hale getirmeniz gerekir. Bunun için oluşturacağınız listenin en başında; gıdaları yemeye hazır edebileceğiniz kap kacak ürünleri ve keyifli vakit geçirmek için çeşitli etkinlik materyalleri yer almalıdır. Pikniğe gideceğiniz gün ihtiyaç duyacağınız gıdaları da eksiksiz edinmeniz açısından listenizin sonuna eklemenizde fayda bulunmaktadır.

Bagajınızda hazır edeceğiniz malzemeleri sıralamak gerekirse bunlar; tüp, yelpaze, mangal, maşa, çaydanlık, peçete, piknik örtüsü, kömür, çıra, gazete, mangalı yakmak için çakmak veya kibrit, tencere, kesme tahtası, çatal, bıçak, tabak ve kaşık olabilir. Genel itibariyle çatal, bıçak ve kaşıklar plastik materyalli olarak tercih edilmekte olup, bu ihtiyacınızı hepsinin bir arada olduğu bir piknik seti temin ederek karşılayabilirsiniz. Bunların yanı sıra ayrıca; ıslak mendil, pet bardak (veya çay bardağı), çay kaşığı, deterjan, sabun (veya kolonyalı mendil), top ve tavla gibi etkinlik ürünlerini de listenize eklemelisiniz. Piknik etkinliğiniz için olmazsa olmaz malzemeler olarak sayılabilecek bu ürünlerden herhangi bir eksiğinizin olması durumunda hiç vakit kaybetmeden Tekzen’in kategorilerinden ihtiyacınız olan ürüne siparişinizi oluşturarak hızlıca temin edebilirsiniz. Piknikte tüketmek için yanınıza alabileceğiniz ana menüyü oluşturacak başlıca gıdalar ise; et ürünleri, çeşitli baharatlar, içecekler, limon, domates, soğan, biber, patlıcan ve karpuz, kavun gibi mevsimlik meyveler olarak sıralanabilir. Ayrıca hepsinin yanı sıra ekmek, su, tuz, yağ, şeker, çay ve piknik örtüsü gibi olmazsa olmaz temel ürünleri de unutmamak gerekir. 

İdeal Piknik Masası Boyutları

Piknik için kullanabileceğiniz masalarda ideal olarak bir boyuttan bahsetmek doğru değildir. Bu durum daha çok piknik etkinliğinizde kaç kişi olduğunuzla alakalı bir husustur. Bu kapsamda Tekzen kategorilerinde yer alan ister 60 cm x 90 cm ebatlarda olan isterseniz de 80 cm x 120 cm ebatlardaki banklı piknik masalarından birini tercihte bulunabilirsiniz.  Bahçenizde veya işletmenizde rahatlıkla kullanabileceğiniz büyük piknik masaları ise yükseklikleri 80 cm, derinlikleri 130 cm, oturak genişlikleri 30 cm, masa genişlikleri 180 cm olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu modelin tamamı şeffaf emprenyelidir. Yani çürümeye ve böceklenmeye karşı tam koruma özelliği göstermektedir. Dış mekanda sorunsuz bir şekilde kullanım elde edilebilir. 60 cm x 90 cm ebatlarda olan piknik masası modelleri ise 4 tabureli bir set olarak beğeninize sunulmaktadır. Taburelerin ebatları ise 36 cm x 40 cm olmaktadır. Hem masaları hem de tabureleri katlanabilen bu ürünler kolaylıkla taşınabilir niteliktedir ve budaksız sarı çam malzemeden imal edilmiş kaliteli ürünlerdir.


Piknik Tüpü mü Taşınabilir Mangal mı?

Eğer arabanızın bagajı uygun ise hem piknik tüpü hem taşınabilir mangalı yanınızda bulundurmanızda fayda vardır. Her ikisi de oldukça gerekli malzemelerdir. Genel itibariyle tüpten çok mangal modelleri pikniklerin olmazsa olmazları olarak kullanılmaktadır. Etleri ve sebzeleri ızgaranın üzerinde hazırlamanın ayrı bir keyfi olduğunu her piknik sever çok iyi bilir. Ancak mangallar yanı sıra pek çok ekipmanı gerekli kılmaktadır. Izgara, maşa, kömür, çıra ve benzeri mangal aksesuarları içerisinden birini eksik etmeniz ile piknik faaliyetinizden arzu ettiğiniz verimi elde edemeyebilirsiniz. Piknik tüpleri bu kapsamda çok daha pratik bir gereçtir. Yanınıza ekstradan almanız gereken şey bir tavadır veya içerisinde pişirme işlemini sağlayabileceğiniz benzeri bir gereç edinmeniz yeterli olacaktır. Tekzen’de hem mangallara dair hem de piknik tüplerine dair pek çok ürün modeli mevcuttur. Eğer evinizin bahçesinde arkadaşlarınızla veya ailenizle bir piknik faaliyeti yapacaksanız, mangallar sizler için en uygun pişiriciler olacaktır. Bu şekilde herhangi bir ekipmanı unutma ihtimaliniz de söz konusu olmamaktadır. Ayrıca bahçelerinize özel büyük boy kullanışlı mangalları da Tekzen’de bulabilmeniz mümkündür. Eğer uzak bir yerde pikniğe gidiyorsanız ve aracınızda yeterli yeriniz bulunmamakta ise tüpler sizlere daha pratik gelebilir. Taşınabilirlik açısından bakılacak olursa, mangallarda da piknik tüpleri kadar küçük olan taşınabilir ürün modelleri mevcut olmaktadır.

Eksiksiz Bir Gün İçin Tekzen Piknik Ekipmanlarını Keşfedin!

Tam olarak ihtiyacınız olan pratik piknik malzemeleri Tekzen’de hizmetinize sunulmaktadır. Hangi malzemeniz eksik ise ilgili kategori üzerinden dilediğiniz ürünü zahmetsizce bulabilir, dilerseniz hemen sipariş verebilirsiniz. Tekzen’in özel piknik seti ürünlerini tercihte bulunabilirsiniz. Bu ürünler içerisinde 32 parçadan oluşan piknik ekipmanları yer almaktadır. Bu setlerin pratik taşınabilir tutma aparatlı kabı içerisine ürünler rahatlıkla sığabilmektedir. Bu setlerin içeriğinde yer alan ürünler ise 6 kişilik tabak, çatal, bıçak, kaşık ve bardak olmaktadır. Bu tasarımların plastik materyali, gıda ile temasa uygun sağlıklı PPR plastik malzeme olmaktadır. Hijyenik tasarımlar olmakta olup, bulaşık makinesinde de kolaylıkla yıkanabilirler. Araçlarınızda kolaylıkla bulundurabileceğiniz bu piknik malzemeleri ile her zaman için güzel havalarda pikniğe hazırlıklı olacaksınız. Bu setlerin yanı sıra ayrıca üç bölmeli tabağı bulunan ve iki adet de servis kabı mevcut olan 6 kişilik setler de bulunmaktadır. Bu set çeşitlerini farklı renklerde elde edebilmeniz mümkündür. Piknikte değerlendirebileceğiniz daha pek çok farklı ekipmanları Tekzen’in sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz.


Bonus: Piknikte Oynanacak Oyunlar!

Pikniğe gidildiğinde oynanabilecek pek çok farklı oyun çeşidi bulunmaktadır. Her biri sizlere eşsiz keyifli anlar yaşatacak olan bu oyunları piknik için gerekli malzemeler arasında görebilirsiniz. Öncelikle modern ve bireysel olan piknik oyunları sıralanacak olursa, bunlar at nalı golf, dev jenga oyunu ve washer toss oyunları sayılabilir. Bu oyunlar aynı zamanda el becerisi oyunu olarak da geçmekte olup, sizlere büyük bir keyif kazandıracak çeşit eğlencelerdir. Her piknik sever tarafından yaygın olarak oynanmayan bu oyunlar yine de oldukça popüler aktiviteler arasındadır. Ayrıca piknik malzemeleri içerisinde olmazsa olmazlardan olan dev jenga oyunu bireyselin yanı sıra arkadaşlarla beraber de keyifle oynanabilecek bir oyun çeşididir. Bireysel olmayan modern piknik oyunlarını sıralamak gerekirse, bunlar futbol, mini futbol, voleybol, tavla oyunu, dart oyunu ve bedminton oyunudur. Dart oyunu tek başınıza da oynamaktan keyif alabileceğiniz bir oyun çeşididir. Tavla ve bedminton oyunları iki kişi ile oynandığından, eğer kalabalık bir piknik ekibi iseniz yanınızda fazladan bu oyunların malzemelerinden bulundurmanızda fayda vardır. Futbol, voleybol ve tavla oyunları artık geleneksel denebilecek seviyede her piknik sever tarafından oynanan, olmazsa olmaz iki oyun çeşidi arasında yer almaktadır. Oldukça klasik olan piknik oyunları ise çuval yarışı, yumurta taşıma, halat çekme ve balon patlatma oyunları olmaktadır.

Benzer işler Böyle Yapılır.

Keyifli Bir Piknik İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Yorumlar