Keyifli Yaz Akşamları İçin Sineklik Nasıl Takılır?

Keyifli Yaz Akşamları İçin Sineklik Nasıl Takılır?

Yaz akşamlarını kabusa çeviren sinek ve haşerelerden uzak kalarak anın tadını çıkarabilmeniz için sineklik olmazsa olmaz ihtiyaçlarınız arasında bulunur.

Sineklik Nasıl Takılır?

Sıcak yaz aylarında balkon ve bahçe içerisinde haşerelerden uzak kalarak anın tadını çıkarabilmeniz için sineklik olmazsa olmaz ihtiyaçlarınız arasında bulunur. Evinizdeki sıcak havayı dağıtmak veya evinizi havalandırmak için balkon kapısı ve pencereleri açmak isteyebilirsiniz ancak bu süreçte açık yerlerden ansızın girebilen sinekler huzurunuzu kaçırabilir. Bu durumda evlerinizde huzurla oturabilmeniz için sineklik kullanmanız ve sinekliği doğru takmanız büyük bir önem taşır. Sağlam ve dayanıklı bir sineklik için kullanacağınız malzeme ve izleyeceğiniz yöntemler de hassas ayrıntılar barındırır.


Sineklik İçin İhtiyacınız Olan Malzemeler

Çeşitli montaj yöntemlerine uygun yapılarda kullanımınıza sunulan sineklikler için ihtiyacınız olan malzemeler;

• Bant,
• Metre,
• Makas olmaktadır.

Çeşitli montaj tekniklerine uygun şekilde sizlere hizmet eden sinekliklerin pencerenize veya kapınıza tam anlamıyla uygun olabilmesi için metre kullanmanız gerekir. Yapışkanlı bantları sayesinde dakikalar içerisinde monte edebileceğiniz sineklikler, haşereleri başarıyla evden uzaklaştırabilmektedir. Cırt bant sayesinde montajlanabilen sineklik çeşitleri, soğuk kış günlerinde ihtiyaç duymanız durumunda kolaylıkla sökülebilir veya başka pencerelere takılabilir. 


Sineklik Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1) Ölçüyü Metre ile Alın

Sinekliğinizi takabilmek için ilk olarak pencerelerinizin ölçüsünü alıp sinekliği pencerenin ölçüsünde dikkatlice kesmeniz gerekir. Ölçüyü kol hesabı yapmak yerine metre ile alarak daha doğru sonuçlar elde edip sinekliğinizi kusursuz bir şekilde takabilirsiniz.

2) Çerçeve Bölümünün Temiz Olduğundan Emin Olun

Pencere çerçevesini, yapıştırma bandını takmadan önce dikkatlice temizledikten sonra yapıştırma bandını çerçeveye yerleştirebilirsiniz. Aksi takdirde yapıştırıcınız tam olarak etki etmeyeceğinden sinekliğiniz çıkabilir. 

3) Yapıştırma Bandına Bastırmayı Unutmayın 

Pencere çerçevesine iliştirdiğiniz sineklik yapıştırma bandına baskı uygulayarak iyice yapışmasını sağladıktan sonra sinekliğiniz artık kullanıma hazır olacaktır. Sinekliğinizi yıkamak istediğinizde bantlardan çıkararak temizleyebilir, sonrasında yeniden bantlara yapıştırabilirsiniz.


Sineklik Çeşitleri Nelerdir?

Sineklik çeşitleri 4 ayrı kategoride incelenebilir.

• Plise sineklikler sıklıkla pencere ve balkon kapılarında kullanılır. İplerin hareket etmesiyle dikey veya yatay olarak kullanılabilen plise sineklikleri yarıya kadar kapatabilirsiniz. Özel polyester kumaşlarıyla üretilen plise sineklikler aleve karşı dayanıklıdır ve tutuşma riski diğer modellere nazaran daha azdır. Ayrıca bu modeller sürgüsü yardımıyla kolaylıkla açılıp kapanarak davetsiz misafirlerin evinize nüfuz etmesini önler.

Kapı pencere sineklikleri içerisinde yer alan bir diğer model ise stor sinekliktir. Yaylı mekanizmayla çalışabilen hareket gücüne sahip olduğundan açmak istediğinizde küçük bir el hareketiyle sineklik kendi kendini toplayabilmektedir. 

• Sürme sineklik modelleri ise kapılarınızda veya kullanım yeri dar olan noktalarda olağanüstü kolaylık sağlar.

• Küçük pencere sineklik de hem görüntü bakımından son derece estetik hem de işlev açısından oldukça etkilidir.

• Menteşeli sineklik ise pencere veya kapılarda açılır kapanır sistemlerle kullanımınıza sunulur. Üstün etkileri ve uygun fiyat avantajları sayesinde büyük bir ilgiyle tercih edilir.

• Pileli sineklik modelleri ile dilediğiniz renk ve deseni tercih ederek hem sineklere karşı etkili bir koruma hem de estetik bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Temizliği ve kullanımı bir hayli kolay olan sineklikler özellikle de yaz mevsimi ve ilkbahar aylarında yaşanan haşere problemlerinin üstesinden gelmenizi sağlar. Kullanım alanı bağlamında sıklıkla giriş-çıkış yapılabilen alanlardaysa uzun ömürlü bir şekilde kullanabilmenizi sağlayan sineklikler, PVC doğrama ve alüminyum pencerelere uygun olarak kullanılabilir. 


Sineklik Kullanım Alanları

Evinizi istenmeyen haşerelerden koruyabilmeniz için kullanabileceğiniz sineklik sistemleri ahşap, alüminyum, demir ve dış cephe gibi noktalarda güvenle kullanılabilir. Sineklikler, cam başta olmak üzere bütün pencere ve kapılarda kullanılabilmektedir. Yalnızca dakikalar içerisinde gerçekleştirebileceğiniz sineklik montajı ile bağ ve bahçeniz varsa sıklıkla rastlanan sinek problemine profesyonel bir çözüm oluşturabilirsiniz. Bu noktada bahçeli ev yazın tadını doyasıya çıkarmak için en ideal seçenektir.

Ancak sinekler nedeniyle bu keyiften mahrum kalıyorsanız çardağınızda, kapı ve pencerelerinizde kullanabileceğiniz çeşitli sineklik modelleriyle sinek ve haşere problemini kolayca yok edebilirsiniz.

Eğer evinizde bebek varsa hassas cildi haşereler nedeniyle zarar görebilir. Bu süreçte cibinlik çeşitleriyle bebeğinizin beşiğinin veya çocuk yatağının üstünü kapatarak bu problemin de üstesinden gelebilirsiniz. 

Ayrıca evinizde kedi, kuş gibi canlılar besliyorsanız yaz aylarında mutlaka sineklik kullanımına özen göstermenizi önemle tavsiye ederiz.
Benzer işler Böyle Yapılır.

Keyifli Yaz Akşamları İçin Sineklik Nasıl Takılır?

Yorumlar