Şişme Havuzlarla Bu Yaz Serinlemek Çok Kolay!

Şişme Havuzlarla Bu Yaz Serinlemek Çok Kolay!

Yazın bunaltıcı sıcaklarında doyasıya serinlemeye yardımcı olan şişme havuzlar, sadece çocukların değil aynı zamanda büyüklerin de keyifli zaman geçirmesine olanak tanıyor.

Şişme Havuz Çeşitlerini Keşfedin 

Yazın gelmesi ile birlikte herkes bunaltıcı sıcaklarda serinlemenin yolunu arar. Bu zamanları eğlenceli hale getirmek ve güzel vakit geçirmek için birçok aktivite bulunmaktadır. Özellikle de serinlemek adına yapılacak su aktiviteleri çocukları ve ebeveynleri oldukça eğlendirmektedir. Yaz tatillerinde veya hafta sonlarında bir deniz veya havuz planı yapmamış olmak bu aktiviteden mahrum kalmanıza engel olmayacaktır. Tam da bu noktada şişme havuzlar devreye girmektedir.

Sıcak yaz günlerinde şişme havuzlar serinlemeniz için iyi bir seçenek olacak. Hem tek kişilik hem de birden fazla kişinin girebileceği boyutlarda şişme havuz seçenekleri mevcuttur. Şişme havuzların çocuklar için üretilmiş olduğu bilinse de aslında yeni tasarımlarda yetişkinler için de ailece kullanılması mümkün olan çeşitli ebatlar düşünülmüş ve satışa sunulmuştur. Şişme havuzlar, birçok ailenin ev rahatlığı içinde havuz keyfi yaşamasına olanak sağlayan ürünler arasında yer almaktadır. Yaz sıcaklarında serinlemek adına alternatif arayanlar Tekzen farkı ile çeşitli ebatlardaki şişme havuz modellerine göz atabilirler. Genellikle vinil malzemeden üretilen ve düz bir dokuya sahip olan şişme havuzlar size normal havuzları aratmayacaktır. Yazın bunaltıcı sıcaklarında doyasıya serinlemeye yardımcı olan şişme havuzlar, sadece çocukların değil aynı zamanda büyüklerin de keyifli zaman geçirmesine olanak tanıyor. Çocukları ile beraber keyifli vakit geçirmekten zevk alan birçok aile şişme havuzların aile boyu ebadını tercih ediyor. Eğer siz de geniş bir aile yapısına sahipseniz genişliğine göre 200 cm'den 450 cm'ye kadar olan ebatlardaki ürünleri tercih edebilirsiniz. Bestway şişme aile havuzu, sizlere aileniz veya sevdikleriniz ile birlikte keyifli hafta sonları geçirmenizde yardımcı olacaktır. Aile yapınız için en ideal olan modelleri, uygun fiyatlar ile Tekzen şişme havuz ürün grubuna göz atarak inceleyebilirsiniz.

Bebekler ve çocuklar için üretilmiş olan küçük ebatlı havuzlar ebeveynlerin gözetiminde kullanılmalıdır. Küçük çocukları olanların havuz seçiminde tercihleri ise özellikle güvenlik açısından derin bir model olmaması yönünde olmalıdır. Büyük bir havuz daha geç dolacak ve su tüketiminizi de gereksiz yere arttıracaktır. Bebekler için olan havuzları bahçe veya teras gibi üstü açık alanlarda kullanmayı düşünüyorsanız güneşlikli bir ürün tercih etmeniz güneş çarpmasına karşı faydalı olacaktır. Ayrıca bebek ve çocuklar için kullanılan şişme havuzların içindeki suyun günlük olarak değiştirilmesi hijyen bakımından oldukça önemlidir.

Şişme Havuz Nasıl Kullanılır?

Alacağınız havuzun boyutu bahçe, teras veya balkonunuzda kullanacağınız alana uygun olmalıdır. Bu nedenle alanın ölçüsünü önceden mutlaka alın. Şişme havuzu konumlandıracağınız zeminin düz bir zemin olması gerekmektedir. Ayrıca zeminde delici maddelerin olmadığından emin olmalısınız. Havuzunuzun altına koruyucu bir zemin örtüsü serebilirsiniz. Şişme havuzlar kurulumu ve saklama koşulları bakımından oldukça pratik ürünlerdir. Büyük bir havuz almayı düşünenlerin havuz ile birlikte ek ürünleri almayı ihmal etmemesi gerekir. Büyük havuzlar için devir daim motorları, merdiven gibi ürünler ile birlikte hijyen açısından toz klor da kesinlikle alınması gereken ürünlerdir. 

Havuz alımlarında yanında mutlaka şişme havuz filtresi de almanız önerilmektedir. Bestway şişme havuz filtresi kaliteli malzeme üretimi ile temizleme işlemini doğru bir şekilde yapmaktadır. Bazı Şişme havuz modelleri yanında filtre cihazı ve şişirmek için aparat da bulunmaktadır. Büyük ve geniş modellerde mutlaka hava kompresörü veya pompa kullanılmalıdır. Bestway elektrikli pompa alternatiflerini de kolay kullanımı nedeniyle tercihleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Çocuk havuzu, diğerlerine göre daha ufak boyutlara sahip olduğu için kısa sürede şişmektedir. Küçük modeller için şişirme işlemi ağız yolu ile yapılabilmektedir. Şişirme işlemini yaparken havuzun tamamen şiştiğine emin olmanız gerekmektedir. Şişirme işleminden sonra havuzun belirli yerlerinde bulunan tıpalar sağlam bir şekilde takılmalıdır. Aksi taktirde dolduracağınız su tıpa yerlerinden sızar ve havuz suyunuzda sürekli azalmaya yol açar.

Havuz sezonu sona erdiğinde ise havuzunuzu uzun süreli kullanmak adına önce içerisindeki suyu boşaltmalı ve ürünü kurulamalısınız. Daha sonra hava tıpalarının tamamını açarak ürünün havasını indirdikten sonra doğru bir şekilde katlayıp saklamanız faydalı olacaktır.


Şişme Havuzu Eğlence Parkına Çevirin!

Şişme havuzlar, çocuklar için yaratıcı olacak bir oyun parkına da dönüşebilir. İçerisine dilerseniz küçük veya büyük oyun topları , oyuncaklar veya balonlar koyup oyun alanı yaratabilirsiniz. Şişme havuzları kış aylarında da oyuncak ya da toplarla doldurarak çocuğunuza yeni bir oyun alanı oluşturabilir ve her mevsime uygun bir kullanım elde edebilirsiniz. Bahçenizde veya evinizin boş bir odasında çocuğunuzun bir oyun alanının olması çocuğunuzun enerjisini atmasına oldukça faydalı olacaktır. Siz evde işlerinizi yaparken çocuğunuz kendi oyun havuzunda zamanın nasıl aktığının farkına varamayacak. İşleriniz sona erdiğinde sizde çocuğunuza eşlik ederek eğlenceyi ikiye katlayabilir ve gelişimine katkı sağlayacak etkinliklerle gününü şenlendirebilirsiniz. Bu bağlamda çocuklarınızın gelişime katkı sağlayacak aktiviteler planlayarak şişme havuzlar yardımı ile evinizde güzel bir eğlence merkezi yaratabilirsiniz.


Benzer işler Böyle Yapılır.

Şişme Havuzlarla Bu Yaz Serinlemek Çok Kolay!

Yorumlar