Yeni Evleneceklere Eşya Tavsiyeleri

Yeni Evleneceklere Eşya Tavsiyeleri

Yeni evlenecekler ya da evini yenileyeceklere verilebilecek en büyük tavsiye seçilen mobilyaların gerçekten kullanışlı ve uzun ömürlü olduğundan emin olmaktır. Çünkü mobilyalar sık sık değiştirilen eşyalar değildir. Bu nedenle yeni evleneceklere eşya tavsiyesi olarak göz yormayan ve kısa sürede sıkılmayacakları renklerde, rahatlık açısından da ihtiyaçlarını karşılayacak eşyaları tercih etmelerini tavsiye ediyoruz.

Yeni ev heyecanı yaşayanlar dekorasyon önerilerine ihtiyaç duyabilir. Yepyeni bir yaşam alanı oluşturmak elbette başlarda biraz zor gelebilir. Eşyaları yerleştirmek kadar eşyaları seçerken de bazı noktalara dikkat etmek de son derece önemlidir. Evinizin her bir köşesini iyi bir şekilde ve verimli olarak değerlendirmek istersiniz. Duvar ve zemin rengine uygun olarak seçilecek renk ve modellerdeki mobilya çeşitleri odanızın ebatlarına uyum sağlamalıdır. Çok fazla eşyanın bulunduğu küçük odalar, olduğundan daha küçük görüneceği için daha az eşya tercih edilmelidir. Yeni evlenecekler ya da evini yenileyeceklere verilebilecek en büyük tavsiye seçilen mobilyaların gerçekten kullanışlı ve uzun ömürlü olduğundan emin olmaktır. Çünkü mobilyalar sık sık değiştirilen eşyalar değildir. Bu nedenle yeni evleneceklere eşya tavsiyesi olarak göz yormayan ve kısa sürede sıkılmayacağınız renklerde, rahatlık açısından da ihtiyaçlarınızı karşılayan, eşyaları tercih etmeniz gerekir. Koltuk seçimi yaparken eğer alanınız dar ise L koltuk tercih etmek odayı daha küçükmüş gibi gösterecektir. Bu nedenle daha çok berjer tarzı koltuklar kullanarak odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Mobilya seçiminin dışında dekorasyon malzemeleri, aksesuarlar, halılar ve aydınlatmalar gibi pek çok ufak dokunuşla tarzınızı yansıtabilirsiniz. Evinizin ölçülerine en uygun şekilde konumlandırabileceğiniz ürünleri Tekzen’de bulabilir, geniş ürün yelpazesi arasından istediğiniz mobilyalara uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Mobilya Seçiminde Evin Büyüklüğü ve Ne Kadar Yaşanacağının Önemi

Bir evin içerisindeki enerjinin büyük bir çoğunluğu tercih edilen eşya ve mobilyalar ile oluşur. Bu enerjiyi de evinizdeki odaların büyüklüğüne uygun olarak tercih ettiğiniz eşyalar ile rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Evinizi kendi hayal gücünüze ve zevkinize göre dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Ancak bazı püf noktaları bilmek size daha fazla yaşam alanı sağlayacağı için değerlidir. Örneğin eviniz için eşya seçerken o evde ne kadar kalacağınızı önceden bilirseniz eşyalarınızı ona göre tercih edebilirsiniz. Mesela perdeler, her evin pencere sayısı aynı olmayacağı için pencerelerin boyutları da farklılık gösterebilmektedir. Bunun için taşınma esnasında en büyük uyumsuzluk sorununu perdelerde yaşarız. İkinci önemli detay ise mobilyalarınızı seçerken evinizin büyüklüğünü de hesaba katmanız gerektiğidir. Küçük odalı evlerde dolap koymak için alan kısıtlıdır. Bu yüzden duvara monte edilebilen raf modelleri tercih edilebilir. Ayrıca eşyaların saklanabilmesi için alan problemi yaşıyorsanız koltukların ve yatakların altı sandıklı olan modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece sığdırmakta güçlük çektiğiniz birçok şeyi toparlayabilmek için yeterli alan sağlamış olursunuz. Mobilya seçiminde dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alabilecek bir diğer önemli nokta ise mobilyaların sağlam olmasıdır. Sadece görüntüsü ve rengi beğenilerek mobilya tercih etmek uzun vadede iyi sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle bir eşyayı alırken sağlam ve kullanışlı olmasına maximum özen gösterilmelidir.

Demonte ve Ergonomik Eşyaların Avantajları

Ev içerisinde zamanımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz odalarda kullanacağımız mobilyaların ergonomik olmasını isteriz. Çünkü rahat ve konforlu olması uzun vadede avantajlıdır. Oturma odası için düşünürsek oturmak ve yatmak için kullanılan koltukların ergonomik olması oldukça önemlidir. Kitap okurken, televizyon izlerken ya da sevdiklerinizle kahve içerek muhabbet etmek için oturduğunuz bu koltuklar ergonomik özelliklere sahip olmalıdır. Sırt yaslama yerlerinin, kol koyma kısımlarının yumuşak olması konfor açısından da olumlu değerlendirilir. Bu nedenle sırt ve bel ağrılarının önüne geçmek için de seçeceğiniz mobilyalara özen göstermeniz gerekebilir. Günün büyük bir kısmını geçirdiğiniz oturma odanızı dekore edilirken bütçenize en uygun olan kaliteli parçalar seçmelisiniz. Ayrıca bu seçeceğiniz mobilya ve eşyaların demonte özelliğinin olması pek çok yönden size avantaj sağlar. Demonte ürünler kurulum açısından kimi zaman göz korkutsa da taşıma sırasında ürüne zarar gelmesini önlemek açısından oldukça faydalıdır. Hatta demonte özelliğe sahip bir eşyayı taşımak, hem daha az yer kaplayacağı için hem de ergonomik olması açısından daha kolaydır. Aynı zamanda kapı ve pencereden giremeyecek büyüklükteki eşyaların taşınması ve yerleştirilmesi de hem zor hem de maliyetli olacağından kurulacağı yer belirlendikten sonra parçaların birleştirilmesi enerjiden de tasarruf sağlar.

Az Eşya Çok Alan: Minimalist Ev Dizaynı

Evinizde konforu sağlayabilmek için çok fazla eşyaya ihtiyacınız olmaz. Kendi evinize dönüp baktığınızda ne kadar çok şeyin aslında yeterince kullanılmadığını ve belki de fazladan alan işgal ettiğini düşünüyor olabilirsiniz. İşte tam da bu düşünceler doğrultusunda minimalist ev dekorasyonu fikirlerine açık olmalısınız. Evinizi baştan yaratmanıza gerek kalmadan mümkün olduğunca az eşya ile kendinize daha fazla yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Özellikle küçük odaları olan bir eve sahipseniz rahat hareket edebilmek için bu ve benzeri alanlara ihtiyaç duyarsınız. Son dönemlerde trend olan minimalist tasarımlar ile daha huzur verici ve sade odalar oluşturabilirsiniz. Mobilyaların ve dekorasyon malzemelerinin gereğinden fazla kullanılmadığı bu tarzın en önemli noktalarından biri de birbirine uygun tonların tercih edilmesidir. Göz yoran ve fazla ışıklı aksesuarlar yerine daha sade ve her yer ile uyum sağlayan tablolar, aynalar, halılar ve mobilyalar tercih etmelisiniz. Daha aydınlık ve temiz bir görüntü sağlayan minimalist dizayn fikirleri ruhunuzu da dinlendirir. Böyle bir ortamda zihninizi yoran objelerin olmaması daha sakin kalabilmenizi kolaylaştıracaktır. Bir odanın içerisinde ne kadar az ve öz eşya varsa o zaman daha çok alana sahip olmuş olursunuz. Evinizin havasını değiştirmek ve sadeliği ön plana çıkararak kendi minimalist odalarınızı tasarlamak isterseniz aradığınız pek çok ürün Tekzen kalitesi ile karşınızda!

Saklama Kapları ve Dolap İçi Düzenleyicileri ile Dağınıklığı Önleyin

Eşyaların derli toplu bir şekilde durması hem görsel açıdan hem de arandığı zaman rahatlıkla bulunabilmesi için önemlidir. Özellikle boyutları daha küçük olan ve kaybolmasını istemediğiniz eşyaları çekmece ve dolapların içlerinde arayıp bulmak zorlaşır. Bunun için dolap içi düzenleyiciler kullanabilirsiniz. Bu düzenleyiciler sayesinde her bir bölmeyi ayrı kategorize ederek ihtiyacınız olan eşyalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çekmecelerin içerisine yerleştirmek için uygun olan düzenleyiciler; birbirine karışabilecek yüzükler, kolyeler, zincirler ve küpeler için de oldukça kullanışlı olacaktır. Dolap içlerini daha tasarruflu bir şekilde kullanabilmek adında pek çok farklı boyut ve görevdeki düzenleyici hayatınızı kolaylaştıracaktır. İster giysi dolaplarında ister mutfak dolaplarında dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Kıyafetleriniz dolabın içerisindeki alana sığmadığında birden fazla gözü olan düzenleyiciler devreye girer ve sizlere ekstra alan oluşturulmasında fayda sağlar. Ayrıca buzdolaplarının içini düzenlemek için de saklama kapları tercih etmek daha fazla alana sahip olmanızı sağlayacak. Saklama ve düzenleme gereçleri bu anlamda dağınıklığı önleyerek size daha düzenli bir hayat sunar.

Aydınlatma ve Eşyaların Uyumu

Eşyaları birbirine uydurma işlemi tamamlandıktan sonra gelelim aydınlatmaya. Bir odanın yeterince aydınlık olması eşyaların da daha canlı ve hoş gözükmesini sağlar. Aydınlatma, göz sağlığı için de oldukça önemli bir noktadır. Az ve loş ışıklı bir ortam baş ağrısına sebep olacağı gibi uğraştığınız işe daha fazla odaklanmak zorunda kalmak da sağlığınızı riske atabilir. Bu nedenle güçlü bir aydınlatma sistemine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ev aydınlatması için pek çok farklı yöntem tercih edilebilir. Tavana asılı olan avizeler ya da led ışıklar kullanılabileceği gibi yere sabitlenen abajurlar ile de evin çeşitli bölümleri aydınlatılabilir. Aydınlatma gereçlerinin evin diğer mobilyaları ve eşyalar ile de uyumlu olması tamamlayıcı bir özellik sağlayacaktır. İstediğiniz renkte ve modelde aydınlatma ürünlerini zengin ürün seçenekleri içerisinden seçebilir ve evinize kendi tarzınızı katabilirsiniz. Dilerseniz farklı renk ve stillerde de ışıklandırma yapabileceğiniz lambalar mevcuttur. Boyutuna ve tasarımına kendiniz karar vereceğiniz avize modelleri Tekzen güvencesiyle sizlerle buluşmak için bekliyor.


Benzer işler Böyle Yapılır.

Yeni Evleneceklere Eşya Tavsiyeleri

Yorumlar